Dane kontaktowe IOD:

Inspektor Ochrony Danych – Ewa Gorecka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 58 775 09 90

Informujemy, że w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Regionu południowego projektu pn. „Racjonalizacja gospodarki odpadami poprzez budowę Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las”, odbył się cykl imprez plenerowych – festynów ekologicznych pod nazwą „Zielona moc”. Wykonawcą projektu była firma Scharmach Consulting oraz Fabryka Imprez ze Starogardu Gdańskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura
i Środowisko.

Prezentujemy harmonogram festynów ekologicznych „Zielona moc”.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram festynów ekologicznych „Zielona moc”.

25.07.2015 – Bobowo, stadion

26.07.2015 – Gmina Liniewo, miejscowość Orle

SIERPIEŃ 2015

01.08.2015 – Miasto Skórcz

08.08.2015 – Smętowo Graniczne

09.08.2015 – Osiek

Dnia 22 lipca 2015 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las”, przeprowadził warsztaty ekologiczne dla uczestników „Lata z OSiRem”.

Dzieci oraz młodzież biorąca w tym dniu udział w zajęciach, została podzielona na dwie grupy. Pierwszym zadaniem dla uczestników, było uporządkowanie terenu przy rzece Wieżyca. Każda z grup zebrała mnóstwo odpadów. Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat prawidłowej segregacji odpadów, panującej w regionie południowym województwa pomorskiego i rozwiązywali zagadki związane z ekologią.

Podsumowaniem prelekcji była wizyta uczestników akcji „Lato z OSiR-em” w ZUOK „Stary Las” w dniu 29.08.2015 rok. Liczna grupa, która przybyła do Zakładu została podzielona na dwie grupy.

Dnia 8 lipca oraz 9 lipca na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” odbyły się warsztaty ekologiczne dla grupy dzieci, które brały udział w tegorocznej akcji „NIEOBOZOWE LATO 2015″ organizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kociewie”.

Dzieciom została przedstawiona prezentacja, z której dowiedziały się jak należy prawidłowo segregować odpady w regionie południowym. Poznały również ekoznaki, które występują na produktach codziennego użytku, rozkład poszczególnych odpadów oraz pojęcie rekultywacji. Dzieci wspólnie posegregowały odpady i rozwiązały zagadki związane z segregacją. Uczestnicy zobaczyli również film o przetwarzaniu odpadów, poznając hasło recykling.

W dniach od 3 lipca do 5 lipca na Rynku Miejskim odbył się III Wielki Jarmark Kociewski w ramach obchodów Dni Starogardu Gdańskiego.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. występ dzieci z przedszkoli, występ grup baletowych ze Starogardzkiego Centrum Kultury, pokaz tańca towarzyskiego, pokaz walki bokserskiej, pokaz Jiu-Jitsu, pokaz aikido, występy KGW. Nie zabrakło również wielu stoisk KGW, gdzie można było zasmakować kociewskie przysmaki.

Odbyły się również liczne koncerty, gdzie m.in. uczestnicy mogli zobaczyć zespoły: Crazy 8, Oczodoły Wertera, The Link i Marboc, Pandemia. Gwiazdą wieczoru 3 lipca był zespół Kombii oraz satyryk Marcin Daniec, natomiast 4 lipca uczestnicy mogli wysłuchać koncertu Urszuli, po którym odbyła się zabawa taneczna z zespołem Darius Group.