Dzięki uprzejmości Polpharmy Starogard Gdański, organizatora Dnia Otwartego,

w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, w godz. od 11.00 do 16.00, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” Sp. z o.o. będzie towarzyszył uczestnikom tej imprezy. Na naszym stoisku będzie można dowiedzieć się o bieżącej pracy Zakładu, ekologii i organizowanym przez nas na początku czerwca I Festynie Ekologicznym.

 

Dzień Otwarty starogardzkiej Polpharmy i nasza tam obecność to doskonały moment, aby poinformować mieszkańców Starogardu Gdańskiego i gości z innych miejscowości, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, o planowanym i organizowanym przez ZUOK „Stary Las” I Festynie Ekologicznym. Odbędzie się on na terenie Zakładu i w jego sąsiedztwie w dniu 8 czerwca 2013 r. Początek Festynu przewidziano na godz. 13.00.

 

Główną ideą przyświecającą organizatorom I Festynu Ekologicznego jest przekonanie mieszkańców, że „Nie taki odpad straszny, jak go (z)malują”.

 

Zakład przewiduje wiele atrakcji, w tym konkurs malowania kontenerów kompostowni (graffiti murale), pchli targ, zbiórkę surowców wtórnych w zamian za sadzonki roślin, koncerty orkiestr

i zespołów, turniej rycerski, pokaz tresury ptaków drapieżnych oraz gry i zabawy dla dzieci.

 

 

Wydarzenie to ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, w szczególności w dziedzinie gospodarki odpadami oraz zapoznanie z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, które wejdą w życie z dniem 1 lipca 2013 r. Więcej informacji o I Festynie Ekologicznym niebawem.

 

Zapraszamy do naszego stoiska w czasie Dnia Otwartego Polpharmy.

 

Więcej informacji o Dniu Otwartym Polpharmy znajdziesz tutaj