Konkursy z nagrodami dla dzieci towarzyszyły spotkaniu Zarządu Zakładu z mieszkańcami wsi Stary Las oraz mieszkańcami domów zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej do Rokocina. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody, dla wszystkich przygotowano wspaniałą zabawę.

Sobotnie (16.03.) spotkanie na terenie Zakładu, które przeznaczone było dla mieszkańców Starego Lasu oraz mieszkańców domów zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej do Rokocina, zorganizowano w taki sposób, aby rodzice mogli przybyć ze swoimi dziećmi. W czasie, gdy dorośli poznawali zasady funkcjonowania Zakładu i dyskutowali o problemach związanych z polityką odpadową, dzieci dla których przygotowano osobne miejsce, z zapałem rysowały obrazki o tematyce ekologicznej.

 

Najpierw dzieci zmierzyły się z wykreślankami, gdzie należało zamalować wyrazy lub obrazki związane z ekologią. Następnie utworzono dwie grupy, których zadaniem było posegregowanie odpadów do odpowiednich pojemników: szkło, plastik i papier. Grupa, która dobrze posegregowała odpady otrzymała nagrody w postaci słodyczy. Głównym konkursem było stworzenie rysunku związanego z ekologią. Konkurs wygrały: Sandra Nalborska oraz Malwina Zioło, które jako zwyciężczynie otrzymały puzzle (prace dziewczynek można zobaczyć poniżej). Poza tym dzieci mogły wysłuchać pogadanki policjanta na temat zasad ruchu drogowego, po której każde z nich otrzymało dwa odblaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Po zabawach w sali dzieci miały okazję wraz z opiekunkami przejść do punktu wagowego, gdzie zważono całą grupę łącznie. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie pracy sokolników, a wielkie zainteresowanie wzbudziła sowa o wdzięcznym imieniu Uralek.

{gallery}galerie/2013/03.01{/gallery}