Trwają intensywne prace budowlane na terenie przyszłego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w pobliżu Starego Lasu. Bardzo dokładnie widać już formę, jaką ostatecznie przyjmie ZUOK „Stary Las”. W stanie surowym są już gotowe najważniejsze obiekty kubaturowe, hale oraz kwatery. To właśnie w tej scenerii odbyło się spotkanie mieszkańców wsi Stary Las z przedstawicielami Zarządu Spółki.

 

Spotkanie odbyło się 24 sierpnia 2011 r. Obok mieszkańców wsi Stary Las, z jej sołtysem

Sławomirem Nalborskim na czele, w spotkaniu wziął także udział przewodniczący Rady Gminy wiejskiej Starogard Gdański, Jan Wierzba. Mieszkańcy mieli możliwość zwiedzenia budowy ZUOK „Stary Las” i zapoznania się ze stanem zaawansowania robót. Na pytania gości odpowiadał Prezes Zarządu ZUOK „Stary Las” Sp. z o.o. Piotr Kołakowski.

 

Mieszkańcy Starego Lasu zainteresowani byli terminami zakończenia robót i możliwością

zatrudnienia w nowopowstającym Zakładzie. Poza tym pytano o harmonogram budowy drogi dojazdowej do ZUOK i zainstalowania oświetlenia drogi we wsi Stary Las.

Przypomnijmy, że Zakład zostanie oddany do użytku za niespełna rok i wtedy też gotowa będzie droga dojazdowa, wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą.

{gallery}galerie/2011/01{/gallery}