W pierwszy piątek września odbyło się spotkanie wiejskie we wsi Stary Las. W zasadniczej części było ono poświęcone trwającej budowie pobliskiego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Przedstawiciele lokalnej społeczności pytali o stopień zaawansowania prabudowlanych, docelowy kształt powstającego zakładu i korzyści jakie odniesie wieś i jej mieszkańcy, gdy budowa zostanie ukończona. Poinformowano także o planowanym wyjeździe do ZUO pod Kwidzynem.

 

Przebieg spotkania, 03.09.2010, godz. 17.00

 

Z ramienia spółki „Stary Las” Sp. z o.o. w spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Krystian Kamień. Poinformował on zebranych o stanie prac na placu budowy, za pomocą obrazowego planu wskazał miejsca, gdzie powstają poszczególne instalacje i budynki oraz wyjaśnił kwestie zabezpieczenia okolicznych terenów przed ewentualnym szkodliwym wpływem funkcjonującego już zakładu na środowisko. Zgromadzeni mieszkańcy pytali również o konkretne inwestycje towarzyszące, które miałyby zostać zrealizowane przy okazji budowy zakładu – drogi dojazdowe, nasadzenia drzew, budowa wodociągu czy doprowadzenie...

kablowego lub bezprzewodowego łącza internetowego do wsi. Poza tym część zgromadzonych zainteresowana była podjęciem pracy w powstającym zakładzie i tutaj uzyskała zapewnienie, że mieszkańcy Starego Lasu, o ile będą posiadać odpowiednie kwalifikacje, będą mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu.

 

Wyjazd do ZUO pod Kwidzynem, 19.10.2010

 

Obecni na spotkaniu przedstawiciele firmy Piotrowski PR, która realizuje kampanię promocyjną Projektu, poinformowali o organizacji wyjazdu do funkcjonującego już zakładu utylizacji odpadów pod Kwidzynem. Wyjazd przewidziano na dzień 19 października 2010 r. Do dnia 30 września 2010 r. mieszkańcy Starego Lasu i okolicznych miejscowości mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w wyjeździe kontaktując się bezpośrednio z pracownikami spółki „Stary Las” Sp. z o.o., tel. 58 775 09 90 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..