We wtorek 14 kwietnia w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” odbyły się warsztaty ekologiczne oraz wycieczka po zakładzie dla grupy dzieci, z II Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.

Dzieciom została przedstawiona prezentacja, z której dowiedziały się jaka segregacja funkcjonuje w Regionie Południowym województwa pomorskiego. Poznały również ekoznaki, które występują na produktach codziennego użytku, rozkład poszczególnych odpadów oraz pojęcie rekultywacji. Dzieci miały okazję przedstawienia segregacji odpadów, która występuje w Regionie Szadółki. Uczniowie obejrzeli również film, z którego dowiedziały się, jak wygląda recykling butelki PET.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali ubrani w kamizelki odblaskowe, po czym zostali oprowadzeni po zakładzie, gdzie mogli zobaczyć pracujący ZUOK w różnych działach tj. waga, sortownia, kompostownia. Na koniec dla uczestników wycieczki został przygotowany pokaz przez firmę Sokolnictwo Użytkowe, gdzie można było zobaczyć puchacza oraz jastrzębia.