Dnia 23 marca o godzinie 10.00 w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie odbyło się Powitanie wiosny pt. „Jak przyroda budzi się do życia”, czyli warsztaty ekologiczne i regionalne. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody oraz Kościerski Dom Kultury – Centrum Kultury Kaszubskiej. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczniów szkół, którzy w tym dniu odwiedzili Strzelnicę w Kościerzynie.

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” skorzystał z zaproszenia Centrum Kultury Kaszubskiej
i wystawił się ze stoiskiem podczas warsztatów. Uczniowie szkół  pogłębili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, biorąc udział w ekologicznych zagadkach. Na stoisku Zakładu uczniowie również mogli poznać codzienne życie sokoła z firmy Sokolnictwo Użytkowe.Tego dnia nie zabrakło również stoisk: Nadleśnictwa Kościerzyna, Nadleśnictwa Lipusz, Parku Krajobrazowego Wdzydze i Kaszuby, Zielonej Szkoły Schodno i Szymbark, wyrobu papieru czerpanego, wykonywania ozdób wielkanocnych (kwiaty z bibuły, zające wielkanocne z siana), rozpoznawania tropów zwierząt, palenie marzanny
w ognisku, zajęcia w grupach z entomologiem, ornitologiem, hydrobiologiem, biologami, botanikami.

Podczas całego wydarzenia uczestnicy piekli kiełbaski przy dwóch ogniskach oraz mogli zasmakować regionalnego chleba ze smalcem i skwarkami.