Dnia 4 sierpnia 2014 roku Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” Sp. z o.o. uczestniczyłw akcji „Lato z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji” w Starogardzie Gdańskim. Dla uczestników tej akcji był to dzień ekologiczny.

Dzieci oraz młodzież biorąca w tym dniu udział w zajęciach, została podzielona na cztery grupy. Pierwszym zadaniem grup, było uporządkowanie terenu przy rzece Wieżyca. Każda z grup w tej konkurencji spisała się doskonale, zbierając przy tym mnóstwo odpadów. Kolejnymi zadaniami dla uczestników były konkursy, zabawy oraz hasła związane z ekologią. Jednym z zadań była prawidłowa segregacja odpadów, gdzie grupa wyznaczyła jedną osobę do tej konkurencji. Segregacja odpadów nie sprawiła większego kłopotu uczestnikom.


Podsumowaniem „dnia ekologicznego” była wizyta uczestników akcji „Lato z OSiR-em” w ZUOK „Stary Las”

w dniu 08.08.2014 rok. Liczna grupa, która przybyła do Zakładu została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się na salę konferencyjną, gdzie wysłuchała prezentacji na temat zakładu, segregacji odpadów, czasu rozkładu odpadów i ekoznaków oraz obejrzała filmy dotyczące ponownego wykorzystania odpadów- recykling. Druga grupa zaś udała się na teren zakładu, gdzie zapoznała się z jego technologią i poszczególnymi segmentami. Następnie nastąpiła wymiana grup.

W ramach „dnia ekologicznego” wśród uczestników „Lata z OSiR-em” ogłoszono konkurs na wykonanie pracy związanej z segregacją odpadów. Wykonane prace zostały przekazane do Zakładu, co prezentujemy poniżej.

 

Na zakończenie odbył się pokaz ptactwa drapieżnego, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć na czym polega praca sokoła na terenie Zakładu oraz poznali puszczyka europejskiego o imieniu Fraglesia.

{gallery}galerie/2014/08.02.03{/gallery}