W czwartek 17 października o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta Starogard Gdański, odbyło się lokalne podsumowanie tegorocznej „Akcji sprzątania świata- Polska”.

 

Organizatorem tegorocznej akcji na terenie Miasta Starogard Gdański był Urząd Miasta. Zastępca prezydenta Henryk Wojciechowski przywitał zgromadzonych gości i wygłosił mowę na temat celowości akcji i jej wagi segregowania odpadów.

 

W tym roku udział w sprzątaniu świata wzięło 3.177 uczestników z terenu Miasta Starogard Gdański. Były to dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, II liceum ogólnokształcącego oraz członkowie Kół Wędkarskich nr 71 Polpharma i nr 69. Uczestnikom udało się zebrać trzy tony śmieci. Dzięki takim wydarzeniom przyczyniamy się do poprawy swojego własnego otoczenia.

 

Każda instytucja biorąca udział w akcji otrzymała nagrody, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” oraz Związek Gmin „Wierzyca”.

Dodatkowo uczestnicy spotkania mieli okazję poznać sokoła wędrownego, który w ZUOK „Stary Las” płoszy ptactwo żerujące na kwaterach.

 

 

W tym roku, w ramach tej samej akcji sprzątania świata, ZUOK „Stary Las” był obecny także w miejscowości Lipinki Szlacheckie (gmina Starogard Gdański). Odwiedziliśmy wraz z sokołem uczniów tamtejszego przedszkola, którzy sprzątali okoliczne lasy pomagając chronić środowisko naturalne.