Dnia 22 lipca 2015 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych ?Stary Las?, przeprowadził warsztaty ekologiczne dla uczestników ?Lata z OSiRem?.

Dzieci oraz młodzież biorąca w tym dniu udział w zajęciach, została podzielona na dwie grupy. Pierwszym zadaniem dla uczestników, było uporządkowanie terenu przy rzece Wieżyca. Każda z grup zebrała mnóstwo odpadów. Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat prawidłowej segregacji odpadów, panującej w regionie południowym województwa pomorskiego i rozwiązywali zagadki związane z ekologią.

Podsumowaniem prelekcji była wizyta uczestników akcji ?Lato z OSiR-em? w ZUOK ?Stary Las? w dniu 29.08.2015 rok. Liczna grupa, która przybyła do Zakładu została podzielona na dwie grupy.

Pierwsza grupa udała się na salę konferencyjną, gdzie obejrzała film na temat prawidłowej segregacji odpadów, a następnie rozwiązała zagadki związane z filmem. Druga grupa zaś udała się na teren zakładu, gdzie zapoznała się z jego technologią i poszczególnymi segmentami. Następnie nastąpiła wymiana grup.

Na zakończenie odbył się pokaz ptaków drapieżnych, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć na czym polega praca sokoła na terenie Zakładu oraz poznali puszczyki europejskie oraz jastrzębia.