Informujemy, że w ramach projektu ?Edukacja ekologiczna mieszkańców Regionu południowego projektu pn. ?Racjonalizacja gospodarki odpadami poprzez budowę Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych ?Stary Las?, odbył się cykl imprez plenerowych ? festynów ekologicznych pod nazwą ?Zielona moc?. Wykonawcą projektu była firma Scharmach Consulting oraz Fabryka Imprez ze Starogardu Gdańskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura
i Środowisko.

W ramach projektu odbyło się 19 festynów ekologicznych: 14 festynów odbyło się w wersji rozszerzonej, natomiast 5 festynów odbyło się w wersji podstawowej, ponieważ w tych gminach dodatkowo powstał ekologiczny plac zabaw. Na każdym z festynów dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in.: konkursy
i quizy wiedzy ekologicznej z nagrodami, konkurs na wiersz i hasło ekologiczne, konkurs plastyczny, konkurs dla dzieci ?Zrób coś z odpadów?, konkurs gry na instrumencie wykonanym z odpadów, punkt ?Ciśnienie na życie?, pomiar ciśnienia krwi, pokaz ptaków drapieżnych, darmowy ciepły posiłek dla uczestników (bigos lub grochówka), zajęcia zumby. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw, gdzie można było korzystać z zamków dmuchanych, kul wodnych, trampolin, eurobungee oraz waty cukrowej i popcornu.
W konkursach przeprowadzanych przez animatora, można było zdobyć wiele wspaniałych nagród, m.in.: piórniki drewniane, czapki z daszkiem, zestaw manicure, komplet śrubokrętów, piłki antystresowe, torby ekologiczne, długopisy ekologiczne oraz inne nagrody ufundowane przez sponsorów m.in.: vouchery do SPA oraz salonu urody.

Podczas całego cyklu imprez nie zabrakło zespołów muzycznych. Mogliśmy na nich usłyszeć: recital Pauliny Świeczkowskiej mieszkanki Gminy Skórcz, zespołu Despontans o rockowym brzmieniu z Gminy Osieczna, Michała Cieśluka niesamowitego skrzypka z Bytowa, zespołu Fox Troid z Liniewa. Gwiazdami wieczoru podczas festynów były gwiazdy disco polo: zespół Voyager, Andre, Impuls, Dennis, Formacja Quest oraz Top One.

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych ?Stary Las? jako główny organizator wydarzeń, podczas wszystkich festynów ekologicznych wystawiał się z własnym stoiskiem, edukując mieszkańców w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Uczestnicy festynu mogli zapoznać się z działalnością Zakładu, zaglądając na stoisko oraz oglądając film z jego działalności.

ZUOK ?Stary Las? serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom festynów za liczne przybycie i gorąco zaprasza do wspólnego działania dla dobra środowiska.

Zapraszamy do odwiedzenia strony zielonamoc.info, gdzie znaleźć można fotorelację z wszystkich przeprowadzonych festynów.