Dnia 8 lipca oraz 9 lipca na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych ?Stary Las? odbyły się warsztaty ekologiczne dla grupy dzieci, które brały udział w tegorocznej akcji ?NIEOBOZOWE LATO 2015? organizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową ?Kociewie?.

Dzieciom została przedstawiona prezentacja, z której dowiedziały się jak należy prawidłowo segregować odpady w regionie południowym. Poznały również ekoznaki, które występują na produktach codziennego użytku, rozkład poszczególnych odpadów oraz pojęcie rekultywacji. Dzieci wspólnie posegregowały odpady i rozwiązały zagadki związane z segregacją. Uczestnicy zobaczyli również film o przetwarzaniu odpadów, poznając hasło recykling.

Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy, a następnie wyposażeni w kamizelki odblaskowe, po czym wyruszyli na zwiedzanie Zakładu, gdzie mogli zobaczyć w pełni pracujący ZUOK w różnych działach tj. sortownia, kompostownia. Na koniec dla uczestników wycieczki został przygotowany pokaz przez firmę Sokolnictwo Użytkowe, gdzie można było zobaczyć sowy, jastrzębia oraz sokoła.